Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Re: Výklad sna o odpojenej päte

11. 01. 2011 00:21
Vidíš, tá achillová päta ma vôbec nenapadla a dobre vravíš, pretože sama by si mala najlepšie vedieť čo sen znamená, čo chcel povedať. Poprípade aspoň tušila. Ak hovoríš, že význam tej päty sa túla v okolí možnej emočnej zraniteľnosti, tak niečo na tom určite bude; ak už ten môj výklad podstatu opomenul, prehliadol, tak aspoň Ťa prebudil k aktívnej úvahe (...). Skúsme pripustiť tento význam (slabej stránky/achillovej päty) avšak povedzme to v kontexte: slabá stránka (slabšie rozvinutá osobnostná črta/komponent) sa oddelí od celku (osobnosti) a následne sa pod vplyvom energie (nevieme akej) pričlení späť. Vzniká viacero možných interpretácii:

1. Odpojenie päty poukazuje na možnú citovú zraniteľnosť,
2. Odpojenie a následné pripojenie znamená, že citová zraniteľnosť sa vracia,
3. ––--/ /––- ––/ /––- ––-/ /––– poukazuje že slabá stránka je pod kontrolou,
4. –––/ /––- ––/ /––- ––/ /–––- znamená, že snívajúca by sa mala zamyslieť nad svojimi slabinami.

Osobne som za vhodne zvolenú kombináciu 2 bodov. Nechcem Ťa priveľmi ovplyvňovať, ale som názoru, že 2-ky a 4-ky. Inak si neviem vyargumentovať to oddelenie a pričlenenie (Odíde a vráti sa späť. A čo odchádza a vracia sa späť? Črta. A aká je tá črta? Predstavuje slabinu. A prečo sa môže vracať? No lebo je slabá. A čo s ňou treba spraviť? Posíliť ju. – Takýmto vyslovene škôlkarským spôsobom sa dá jednoducho pristupovať k výkladu. Nechcel som tým snívajúcu v nijakom prípade uraziť. Nech to nevníma osobne. – Je to skôr môj vlastný infantilný svet. Ale v jednoduchosti je krása smiling smiley )

- už len prísť na to, o akú črtu to ide, ktorá že to – z tých mnohých – hlási sa o slovo.

Veľmi pekne ďakujem za spätnú väzbu. Prišla vhod a je neodmysliteľnou súčasťou či dokonca samotnou podmienkou pravdivého výkladu sna (pravdivého pre snívajúci subjekt). Eliminuje sa tak odklon od podstaty a špekulatívne závery „vykladača“. Očami som si prešiel aj ďalší sen a s radosťou sa doň postím. Mám však nejaké súkromné povinnosti a ďalšie dve výklady na poradovníku. V priebehu času sa k tomu podujmem. Ďakujem, s pozdravom Filip.
Předmět Autor Zasláno

Výklad sna o odpojenej päte

filipVanda 02. 01. 2011 16:30

Re: Výklad sna o odpojenej päte

sona 10. 01. 2011 19:25

Re: Výklad sna o odpojenej päte

filipVanda 11. 01. 2011 00:21



Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.