Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Český "výsměch" UNESCU, ale hlavně přírodě

05. 03. 2012 21:49
Proč takový nadpis? Dneska jsem si přečetl v novinách, v Hradeckém deníku, že Češi chtějí zapsat myslivost za kulturní národní dědictví. Uvedu zde kolik myslivci zastřelili zvěře v roce 2010(informace vycházejí z těchto novin, ale nemám žádný důvod jim nevěřit). Zvěř zaokrouhlím na tisíce- Jeleni 22000, Danci 14000, Mufloni 9000, Srnci 120000, Divočáci 144000, Zajíci 62000, Kachny 272000, Bažanti 527000.
Uvádí se, že je u nás zhruba 90000 myslivců. To co myslivci předvádí nemá s ochranou přírody u nás nic společného. Chodí krmit, ano chodí, chodí krmit svoje budoucí jídlo. Kdyby se u myslivců nepořádaly hony, tak by z 90000 bylo 1000(můj odhad). Z toho co jsem si přečetl dále, tak mi moc dobře není, střílí dokonce tetřeva, vlka, rysa, zvěř u nás ohroženou. Sami si nechávají vyrůst plno jelenů, srnců, divočáků atd., (tato zvěř u nás nemá přirozené nepřátele jak je v přírodě zvykem, vlci i medvědi téměř vybiti) aby měli později plno žrádla a mohli pořádat hostiny, žádnou ochranu přírody v tom nevidím.
Hlavně, že mají svoji mysliveckou mluvu.
Netvrdím, že by se u nás neměla střílet přemnožená zvěř, ale ty počty, co byly v novinách jsou šílený.
Strašně bych si přál, aby v ČR vznikla, nějaká obrovská přírodní rezervace (klidně i oplocené), kde by žili všechny druhy volně žijící zvěře, včetně vlků medvědů a rysů a další zvěř, byl by zde přírodní potravní řetězec. Klidně bych i do té rezervace umožnil vycházky malého počtu lidí s průvodcem (nějak by se musela ještě vypracovat bezpečnost). Myslím, že by to bylo pro lidi zajímavější, než ta zvířecí vězení u nás (zoo). Lidi by měli radost ze spatření naší volně žijící zvěře. Nechci, ale, aby se z té rezervace stala atrakce, kde by denně bylo plno lidí jako v zologický. Ale denně, tak maximálně 30 návštěvníku, kam by se museli objednávat s dostatečným předstihem.
Předmět Autor Zasláno

Český "výsměch" UNESCU, ale hlavně přírodě

Stan 05. 03. 2012 21:49

Re: Český "výsměch" UNESCU, ale hlavně přírodě

Adrifinel 06. 03. 2012 19:27



Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.