Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jak tohle dopadne? "Fico chystá vyšší daně pro bohaté"

28. 04. 2012 13:24
......„Trend je jasný: přenášet ozdravování veřejných financí na ramena silných a bohatých............

[www.novinky.cz]

...docela mě zajímá, kolik z těch bohatých a silných si tohle nechá líbit a vlastenecky zůstane "působit" (formálně) na Slovensku a z této pozice platit i tolik očekávané vyšší daně, jež mají pomoci tomuto státu ke spáse............

opravdu mě zajímá, "jak se tato změna projeví v hospodářství státu"......., jelikož jde z velké části o populistický prvek levicových stran, které tímto velmi jednoduše "promyšleným" přenášením daňové zátěže na ekonomicky silnější subjekty chtějí chránit zájmy slabých ......
problém je však o dost komplikovanější....
zajímalo by mě jaký dopad bude mít tato změna na konečnou sumu vybraných daní od těchto silnějších, resp. zdali se opravdu celková částka vybranných daní od bohatých zvýší a nakolik tato změna zasáhne vnitřní strukturu firem silnějších v níž sou zaměstnaní samozřejmě i Ti nejslabší, kteří těmto důsledkům nejspíš neuniknou.........

můj filosofický předpoklad: silní zůstanou a potáhnou vyšší zátěž jen v případě, že nebudou vnímat nově nastavenou situaci vůči sobě jako příliš nespravedlivou....v opačném případě budou hledat možné způsoby jak z ní uniknout, což bude mít v důsledku pro stát kontraproduktivní efekt...

můj ekonomický předpoklad: silní zůstanou a potáhnou vyšší zátěž jen v případě, že pro ně bude nové ekonomocké nastavení na Slovensku stále výhodnější než v jiných zemích, k tomu však "připočítána" ztráta energie za případné formální změny související se změnou sídla...

v situaci hraje roli samozřejme daleko více ekonomických a společenských faktorů, uvádím jen Ty, o kterých mám jakési povědomí a přijdou mi subjektivně dost významné.....

přesunout "násilně" větší daňovou zátěž na bohatší a silnější zní pro většinu obyvatelstva, jež bohatí a silní nejsou, samozřejmě velmi lákavě s čímž operuji populističtí levičáci jako s jednou svých pro voliče velmi přitažlivých myšlenek.........
no uvidíme.......
Předmět Autor Zasláno

Jak tohle dopadne? "Fico chystá vyšší daně pro bohaté"

richard 28. 04. 2012 13:24

Re: Jak tohle dopadne? "Fico chystá vyšší daně pro bohaté"

Leontýna 28. 04. 2012 23:30

Re: Jak tohle dopadne? "Fico chystá vyšší daně pro bohaté"

richard 28. 04. 2012 23:51

Re: Jak tohle dopadne? "Fico chystá vyšší daně pro bohaté"

richard 29. 04. 2012 00:09

Re: Jak tohle dopadne? "Fico chystá vyšší daně pro bohaté"

richard 29. 04. 2012 00:15

Re: Jak tohle dopadne? "Fico chystá vyšší daně pro bohaté"

Leontýna 29. 04. 2012 00:09

Re: Jak tohle dopadne? "Fico chystá vyšší daně pro bohaté"

richard 29. 04. 2012 00:20

Re: Jak tohle dopadne? "Fico chystá vyšší daně pro bohaté"

richard 29. 04. 2012 00:22

Re: Jak tohle dopadne? "Fico chystá vyšší daně pro bohaté"

Leontýna 29. 04. 2012 00:37

Re: Jak tohle dopadne? "Fico chystá vyšší daně pro bohaté"

richard 29. 04. 2012 01:08

Re: Jak tohle dopadne? "Fico chystá vyšší daně pro bohaté"

richard 29. 04. 2012 00:29

Re: Jak tohle dopadne? "Fico chystá vyšší daně pro bohaté"

richard 29. 04. 2012 00:32



Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.