Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Re: Nikdy si nemyslím, že právě já se musím starat o to, aby třešním narostly stopky.

17. 05. 2023 08:23
Quote
pan T.
Quote
pan T.
Quote
pan T.
Quote
empe
Quote
pan T.
Quote
Habbakuk
Quote
pan T.
Bohužel, ty jsi součástí dnešní civilizace, kde se někdo tohle starat musí, pokud ty chceš třešně konzumovat. Tvá logika je zvrácená.

Ty seš taky zvrácenej ... je to výrok Junga, něco jako že se nemusí starat aby ráno vyšlo slunce ...

Tak to druhé už je pravda.

Nicméně mi jde jen o to, že se obtížně můžeš vžít do role těch, kteří mají svého šéfa, když sám šéfa nemáš. A takových bez šéfa je hodně málo po světě. Ono se musí dělat i to, co člověk nechce.

Myslím, že i proto má Habbi ID, aby se vyhnul takovým nemožným šéfům a dělá dobře, že se vyhýbá stresům, když to jde.

Problém je, že ta obecná moudra, co píše, mají své meze. A život je konkrétní záležitost. Nedá se moc zobecnit, do jisté však ano. Jen mi to přijde, že bere spoustu věcí příliš doslovně.

Napadlo mne, že by mohl studovat i něco jiného než Junga. Toho stejně umí nazpaměť i pozpátku.

Pro rozšíření obzoru mne zaujala kniha https://www.institutvk.cz/publikace/2/jiri-weigl-bez-iluzi-o-svete-kolem-nas.html.

Tak např. o odsunu Němců si myslím odjakživa, že to bylo OK, ale děly se zločiny proti lidskosti ze strany některých lidí, kteří Němce zabíjeli a i jejich pochod do Německa s 20kg na osobu byl krutý.
To jsme tedy opravdu nemuseli být takoví, jako Němci byli.
Němci v Sudetech zradili svou vlast a proto byli odejiti, ale ten způsob se mi nelíbil.
Předmět Autor Zasláno

Nikdy si nemyslím, že právě já se musím starat o to, aby třešním narostly stopky.

Habbakuk 14. 05. 2023 17:00

Re: Nikdy si nemyslím, že právě já se musím starat o to, aby třešním narostly stopky.

pan T. 14. 05. 2023 17:46

Re: Nikdy si nemyslím, že právě já se musím starat o to, aby třešním narostly stopky.

Habbakuk 14. 05. 2023 18:05

Re: Nikdy si nemyslím, že právě já se musím starat o to, aby třešním narostly stopky.

pan T. 14. 05. 2023 18:06

Re: Nikdy si nemyslím, že právě já se musím starat o to, aby třešním narostly stopky.

empe 16. 05. 2023 09:58

Re: Nikdy si nemyslím, že právě já se musím starat o to, aby třešním narostly stopky.

pan T. 16. 05. 2023 19:01

Re: Nikdy si nemyslím, že právě já se musím starat o to, aby třešním narostly stopky.

pan T. 16. 05. 2023 19:04

Re: Nikdy si nemyslím, že právě já se musím starat o to, aby třešním narostly stopky.

pan T. 16. 05. 2023 23:25

Re: Nikdy si nemyslím, že právě já se musím starat o to, aby třešním narostly stopky.

empe 17. 05. 2023 08:23

Re: Nikdy si nemyslím, že právě já se musím starat o to, aby třešním narostly stopky.

smeska 15. 05. 2023 06:10



Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.