Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Re: Dulasolan

20. 03. 2024 20:38
Quote
Vitásek
Quote
smeska
Quote
Vitásek
Quote
smeska
Quote
Petr.185
Ahoj Vitásku,
ano, na neuropatické nohy. Polyneuropatie.
Měl jsem nejprve gabapentinum a nepomohly mi vůbec.Tak jsem ho vysadil.
Pak mi přepsal na Dulasolan 0 -0 -1 a také 10x na magnetoterapie.
Ale Dulasolan se bojím vzít. Aby mi nebylo špatně. Nebo ne?

máš to na noc...tak bys to mohl teoreticky zaspat?
jinak chápu, že máš obavy, taky mám potíže brát léky
otázka je i, jestli si myslíš ,že Ti to pomůže/z dlouhodobého hlediska/ víc než uškodí
pokud by to zlepšilo kvalitu života, tak bych o tom uvažovala

možná si je vzít nějaký den, kdy si můžeš dovolit "marodit" a prostě to vyzkoušet?

To co píšeš je tak nějak z říše snů...
Když má někdo už delší dobu diabetickou polyneuropatii DK a i třeba HK (to je i můj případ), tak to je zkrátka permanentní a pomalu se zhoršující stav, je to hodně bolestivé a zůstat bez léků na bolesti je zkrátka nemyslitelné...

Mě navíc bolí i páteř, krk, lopatka, rameno a dá se říct, že když si nevezmu analgetika, tak mě bolí úplně všechno a nedá se tenhle stav dlouho zkrátka vydržet...
A tak je to i u Petra.185 a dalších takto postižených...

Sám na to žádná neuropatika (gabapentin, pregabalin) neberu, pač to je u mě k prdu a mají navíc nepříjemné NÚ...
Stejné je to u mě i s Duloxetinem, ten jsem odmítl též...

Beru pouze analgetika, mám na to retardovaný tramadol (Mabron retard), ten mě sám ale nestačí...
Beru k tomu ještě algifen nebo meloxicam, někdy též ibumax nebo nimesil v sáčcích či Aulin...

Když mě není dobře, tak si občas vezmu něco mimořádně a jdu si na nějaký čas lehnout...
Není to už jako dřív, je to zkrátka kompromis, ty bolesti a pocity prkenných a necitlivých chodidel a částečně i rukou, jsou pro mě každodenní realita a vím dobře, že lepší už to nebude, může to být časem jen horší...

jo, to víš, já to neznám...reaguju jen na to,, že se z nějakého důvodu Petr obává ty léky vzít
myslela jsem zaspat negativní účinky...
takže pro něj bud\´zkusit, to, co dostal nebo analgetika, asi?
cením si toho, že jsi tyhle věci napsal, člověk to celé pak líp chápethumbs up

Podle mě Petr potřebuje nějaké nosné analgetikum, nějaký opiát (tramadol, fentanyl, oxikontin ap.)...
Potom k tomu ještě nějaké analgetikum, třeba dostatek algifenu, ibumax, meloxicam, nimesulid ap.)...

Sám beru 1x denně 200 mg retardovaného tramadolu, k tomu 1000 mg algifenu či 15 mg meloxikamu, nebo 1200 mg ibuprofenu či i někdy 2 sáčky Nimesilu...
Je třeba analgetika zkombinovat a vytitrovat si sám dávku...

O ostatním jsem už výše psal (odpočinek, mimořádně i třeba analgetika, to když nemocný cítí potřebu si je vzít)...

Je potřeba tyto bolesti utlumit na snesitelnou úroveň, to podle mě musí udělat pacient sám, získat určité zkušenosti s léky na bolesti a naučit se s tím žít...

ibuprofenu mi moc doktorka nedoporučovala, když mám potíže se žáhou.
Předmět Autor Zasláno

Dulasolan

Petr.185 15. 03. 2024 21:05

Re: Dulasolan

Adrifinel 15. 03. 2024 21:44

Re: Dulasolan

Leontýna 15. 03. 2024 23:32

Re: Dulasolan

Adrifinel 16. 03. 2024 00:04

Re: Dulasolan

Vitásek 16. 03. 2024 00:48

Re: Dulasolan

Petr.185 17. 03. 2024 01:03

Re: Dulasolan

Vitásek 17. 03. 2024 04:58

Re: Dulasolan

smeska 17. 03. 2024 09:18

Re: Dulasolan

Vitásek 18. 03. 2024 00:33

Re: Dulasolan

smeska 18. 03. 2024 06:31

Re: Dulasolan

Vitásek 20. 03. 2024 03:42

Re: Dulasolan

Adrifinel 20. 03. 2024 20:38

Re: Dulasolan

Julien 16. 03. 2024 06:17

Re: Dulasolan

Ráďa 20. 03. 2024 15:59



Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.