Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

14. 04. 2024 00:19
Klíšťat se nebojím, pač by mi to nijak stejně nepomohlo...

Před nějakými lety mě při laboratorním vyšetření na imunologii našli protilátky proti borrelii burgdorferi a taky proti chlamydii pneumoniae...

Nic se s tím už tehdy nedělalo, pač dlouhodobé braní ATB by mě akorát dodrbalo určitě víc, než prodělání těchto nákaz...
Dlouhodobé braní ATB zkrátka není dobře - pokud infekce teda neohrožuje život, či vážně zdraví člověka...

Borreliózu na mě zkrátka asi přeneslo nějaké klíště a plicní chlamydie na mě někdo zkrátka naprskal, však to není mezi lidmi nic až tak výjimečného...

Snímky plic i dýchání mám čisté, s borreliemi si možná tělo a doxycyklin nějak poradily, imunita + doxyciklin je mohly zlikvidovat...

Mou imunitu nejspíš kdysi dodrbala na prahu 40 let bezpříznaková mononukleóza, měl jsem prý po ní dost špatné jaterní testy, a taky se dr. nelíbila játra na ultrazvuku, to ještě ovšem o mé prodělané mononukleóze nevěděli, tak mě i na interně krátce podezřívali, že si rád vypiju často alkohol...

Kameny ani písek ve žlučníku a jeho cestách jsem taky neměl...
Až když se na příčinu přišlo, tak mě řekli promiňte, no nezlobil jsem se na ně...
Toto mi zjistili v blázinci, měl jsem pak asi 4 měsíce tam dietu č. 2 a neustálý přísun Flavobionu a Lipovitanu 3x denně ve více tabletách...
Po čase se mé jaterní testy daly do normálu a snímky na UZ taky...

Dnes beru trvale Imunor a vím zkrátka, že mám sníženou imunitu...
A očkovat se proti kl. encefalitidě dávat nechci, doteď jsem ji neprodělal a klíšťat jsem měl za svůj život přisátých na sobě hodně...

Můj táta měl prokázané protilátky proti borreliím, stejně jako nakonec i já, oba jsme často tehdy pobývali v lese...
Dr. mu jen čas od času vždy kontrolovala, jak je na tom s protilátkami proti nim a víc už nic...

Sám si osobně myslím, že borrelióza je třeba u nás i např. v bývalém jižním západním Německu celkem dost mezi lidmi rozšířená, kdysi se i psalo, že v jižním Německu hodně lidí bolí třeba klouby a mají i jiné různé příznaky a potíže, nejvíc u lidí chodících často do lesa a u těch v lese pracujících...
U nás je to asi podobné, a ani se tomu nedivím...

Nakažená borreliemi můžou být i zvířata, např. psi a taky můžou mít i různé potíže a příznaky, typické pro borreliózu...

Pokud má člověk v místě přisátí klíštěte a kolem něho kruhový červený flek (nemusí se vždy vytvořit), tak je třeba to bez otálení řádně přeléčit, nejlépe např. nějakým vhodným ATB či vhodnou kombinací ATB, a tak borreliózu hned v počátečním stádiu zlikvidovat, pač později to může být obtížné až nemožné asi u více lidí...

Dělat hned v začátku nemoci (1. stádium, červený erytém) testy na protilátky nemá smysl, pač ještě nejsou vytvořeny...
Ale lze se testovat na ně až později, po několika týdnech např...

Ještě jen napíšu, že u mě byl poprvé základní test Elisa na protilátky proti borreliím kdysi negativní, ovšem posléze PCR test u mě bakterie borrelia burgdorferi prokázal...
Později byly u mě prokázány i protilátky...

Dostal jsem sice tenkrát doxycyklin (jeden z tetracyklinů, TTC), ale moc jsem tehdy nevěřil, že to docela zmizí, což se asi tedy stalo...

Žádný červený flek jsem na kůži nikdy od klíšťat neměl a nejsem si vědomý, že by mě nějaké klíště v té rozhodné době či předtím kouslo, sálo mě krev a nakazilo, na žádné si z té doby zkrátka nevzpomínám...

_____________________________________________________________________________________________________________

Vitásek



Upraveno 5krát. Naposledy upravil Vitásek (14. 04. 2024 02:43).
Předmět Autor Zasláno

Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

Vitásek 13. 04. 2024 03:58

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

smeska 13. 04. 2024 07:26

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

Julien 13. 04. 2024 07:58

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

smeska 13. 04. 2024 15:38

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

Vitásek 14. 04. 2024 02:51

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

Vitásek 14. 04. 2024 20:44

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

smeska 15. 04. 2024 08:50

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

petr39 13. 04. 2024 08:27

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

smeska 13. 04. 2024 15:42

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

Vitásek 13. 04. 2024 23:20

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

Vitásek 14. 04. 2024 00:19

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

petr39 13. 04. 2024 08:28

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

smeska 13. 04. 2024 15:45

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

Vitásek 13. 04. 2024 17:46

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

Vitásek 13. 04. 2024 23:18

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

smeska 13. 04. 2024 16:08

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

Habbakuk 13. 04. 2024 16:12

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

Julien 13. 04. 2024 16:23

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

Boniee 13. 04. 2024 17:07

Re: Klíšťata mají snad i své pozitivní stránky...

smeska 13. 04. 2024 17:10



Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.