Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Re: AP

12. 09. 2022 12:30
Quote
empe
Quote
sakura
Quote
empe
Quote
sakura
Quote
empe
Quote
smeska
Quote
Julien
Quote
empe
Haloperidol a Leponex jsou velmi silná neuroleptika, nevím jestli vhodná pro mladé. Víc Ti píšu v diskuzi: A o tom to je.

Asi ich píšu v krajnom prípade, sú to lieky veĺmi silné a kopec vedlajších účinkov ...

a myslím si, že mladistvím budou něco chtít psát taky jen v krajním případě...nikdo si nechtěl "vzít na triko" i jen prášky na spaní v tomhle věku...

myslím, že tuhle informaci bude mít spíš jen doktor nebo někdo, kdo je bral v tomhle věku...

Haloperidol jsem brala asi 1 rok a zabral mi úplně krásně, snad nejlíp ze všech AP, jen ty nežádoucí vedlejší účinky byly hrozné, chodila jsem s rukama pokrčenýma a nosila si je před sebou, špatně se mi chodilo atd. Byla jsem dost ztuhlá a jako robůtek.
Leponex mi byl nabízen, při útoku psychózy, ale bylo potřeba jít s tím do nemocnice na psychiatrii k hospitalizaci, protože ambulantně to bylo rizikové nasazovat ten Leponex a já se mu naštěstí ubránila a nikam jsem nešla do nemocnice a Leponex jsem odmítla, přečetla jsem si o něm na netu.

Ahojte, dakujem za prispevky,
ano empe, citala som uz od teba prispevok, len nejaka som hr hrrr a este som si to nevyhladala na nete. najprv mi napadla zyprexa, ale ta sa asi mladsim ako 18 nedava. tisercin je slabsi ako leponex/haloperisol? ten druhy si pamatam, ze pichali injekcne do zadku raz mesacne jednej pacientke.

Zyprexu je AP docela silné, ale hodně se po něm přibývá a Tisercin je taky staré AP, jako Haloperidol a Leponex. Bohužel, nemám přehled o novějších silných AP ( teda jestli vůbec existují ) a vím jen o starých, kdy Zyprexu je asi nejmladší, ale moc bych ho nedoporučovala. Myslím, že je dobré z novějších Abilify a Quetiapin ten ve vysokých dávkách až 1200 mg je možno podat, ale nevím, jestli jsou dostatečně silné, ale zkusit by se to mohlo pro mladého člověka aspoň pro začátek a pak by se vidělo.
Držím palce tomu mladému člověku.

Chcela som to vediet kvoli poviedke a opisat svoju zlu skusenost so zyprexou, ale ta vyzera ze sa nepredpisuje do 18 rokov tak som chcela najst obdobnu nevhodnu alternativu (nemusi to byt zly liek, ale zly v zmysle prilis silny a nevhodne predpisany niekomu).

Tak držím palce Tobě a Tvé povídce grinning smiley

Dik.
Předmět Autor Zasláno

AP

sakura 28. 08. 2022 22:18

Re: AP

empe 02. 09. 2022 20:17

Re: AP

Julien 05. 09. 2022 06:37

Re: AP

smeska 05. 09. 2022 07:29

Re: AP

empe 05. 09. 2022 08:02

Re: AP

sakura 08. 09. 2022 19:13

Re: AP

empe 09. 09. 2022 08:43

Re: AP

sakura 09. 09. 2022 17:19

Re: AP

empe 10. 09. 2022 12:43

Re: AP

sakura 12. 09. 2022 12:30



Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.